Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Brně na veletrhu

24. 5. 2008

                    V Brně na veletrhu

 

       Na schůzi se nám dostalo pozvání reprezentovat Strojírny Podzimek na  veletrhu  v Brně. Ve stavění protipovodňových bariérách. Na to jsme se museli pečlivě připravit,a proto jsme  každý den večer v kanclu rozmýšleli taktiku a strategii, jak vyhrát. Najednou byl pátek a v tom okamžiku jsme si uvědomili, že  za celý týden jsme se  na ničem nedomluvili. Ještě, že máme Trojíka, sedl do tranzita   a  bleskově dovezl z Nevcehle 2 basy. ( Naše ZÁCHRANA ) NO a hned jsme měli  v hasičárně plno  myšlenek, jak to bude vypadat a kdo pojede reprezentovat. ( Dohodli jsme se)           Jako mistři stavaři byli zvoleni: Zdenál, Kozel, Trojík, Karlíto a David. 

 

         Díky,   panu Kotrbovi nám  cesta s tranzitem  na dálnici trvala necelý 2hod. Po příjezdu nás potkalo nemilé překvapení,  místo  jedné  disciplíny, která měla trvat  5 až 10minut, si pro nás pořadatelé  připravili 14 soutěžních úkolů na 2 hodiny. Našim soupeřem se stali mládenci z  Troubek  ( Praha- Kačerov).  

        

       Prvním úkolem bylo co v nejrychlejším čase, spojit tuto  protipovodňovou hráz. Německý majitel této hráze  nám to jasně a  stručně vysvětlil s překladatelkou: Tento  samec se  zasune do této samyce (samíce).

                       .   Na to jsme mohli říct jediný:,, JA JA naturlich.''

 

 

                            Obrazek

 

 

 

                           Obrazek

 

      

         

                             Jako  další  disciplíny bylo stavění hrází.

 

Obrazek

     

 

Obrazek

 

 

Obrazek

        

 

            Mácík dostal samostatný úkol  přemístit betonovou  desku na určené místo. Jak si asi myslíte, že to dopadlo?  No pár minut to teda trvalo oproti Troubkám.

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

         

         Další discip. Bylo  co nejrychleji přejet člunem ke stožáru, dotknou se ho a zaparkovat.  Na řízení člunu jsme povolali Mácíka, pro něho není nic problém. 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

                                

                                   Dokonce ani naklánění nepomohlo.

                                         

Obrazek

     

 JO, zatracený  parkování.

      

 

               Dále jsme postoupili k domečku, který pro nás chystal další úkoly (byli tři 1zavření dveří. 2postavení bariéry a 3připevnit plastovou desku ke zdi) 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

        Já s  Karlosem jsme  dokonale (precizně) zavřeli  dveře, no a potom jsme jen čekali  se Zdenálem, jak si Trojík s Mácíkem  poradí.  No dorobili, ale pozdě. Trobky srovnali skore  na 7:7 no a to byl pro nás konec.

        

          Rozhodující discip. Se stalo veslování s lodkou. Na to všichni najednou zdrhli a nakonec to zbylo zase pro mě a Karla. 

 

Obrazek

 

         Nejprve jsme si do lodky takticky sedli, abychom zmátli Troubky, no komentátor nám na to pěkně skočil:,, Á pánové z Urbanova mají velké zkušenosti s veslováním.‘‘ Po odstartováním jsme si  všimli, že tak to veslovat, ale opravdu nepůjde, ale co by jsme byli za Urbanáky, kdybychom si neporadili. Sice to vypadalo trochu komicky, ale vyhráli jsme a to se počítá, naše taktika vyšla na výbornou.

Obrazek

    

           Po náročné výhře jsme se přemístili na požární útoky, kde jsme skončili na 8. místě. Škoda jen , že naši  proudaři  neumí stříkat na dětský terče,( ty těžký válce nás pěkně zaskočili).  Taky to mohlo být tím, (jak píše Milka)že jsme byli těžce unaveni.

                     

              Fotky z Brna jsou na fotogalerii a zde.